Tisková oznámení

 • 27.06.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  Povodí Odry dokončilo opravu balvanitého skluzu na Ostravici

  Státní podnik Povodí Odry dokončil opravu balvanitého skluzu na vodním toku Ostravice ve Frýdlantě nad Ostravicí, v lokalitě nad Harcovským mostem, říční km 35,900–36,400. Úprava probíhala od letošního února a jejím cílem bylo stabilizovat koryto, zabránit postupující zpětné dnové erozi a zajistit bezpečné převedení průtoků Q20–Q100.

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 21.06.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  V Ostravě odstartovaly Přehradní dny 2016

  Již XXXV. ročník mezinárodní konference vodohospodářů a odborníků v oboru se do Moravskoslezského kraje vrátil po dvaceti letech. Organizátorem akce je státní podnik Povodí Odry spolu s Českým přehradním výborem. V Ostravě se sešlo více než 300 odborníků nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Nad akcí převzal záštitu hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Účast přislíbil i ministr zemědělství Marian Jurečka.

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 13.06.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  Poruba se o víkendu proměnila v umělecký bulvár

  Na Hlavní třídě se vystřídali umělci z celého světa 

  Během uplynulých tří dnů, kdy v Porubě probíhal první ročník unikátního mezinárodního festivalu nového cirkusu a pouličního divadla v Ostravě CIRKULUM, navštívilo Hlavní třídu a přilehlé okolí na 20 tisíc návštěvníků. Počasí organizátorům přálo, bavily se děti, ale i dospělí. Většina představení byla veřejnosti přístupná zdarma!

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 13.06.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  Nadcházející víkend v Dolních Vítkovicích bude ve znamení piva

  Již tento pátek začíná v Dolních Vítkovicích dvoudenní pivní festival Beerfest Ostrava. Návštěvníci budou mít na výběr z třicítky větších i menších pivovarů, které dohromady představí více jak stovku pivních značek. Dvoudenní pivní svátek dále nabídne koncerty 18 kapel a interpretů, fanouškovskou zónu s velkoplošnou projekcí pro sledování zápasu Česko-Chorvatsko na Euru, dětskou zónu s atrakcemi, pivní soutěže a další doprovodný program. 

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 01.06.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  Povodí Odry dokončilo opravu spádových stupňů na Stonávce

  Dokončením rozsáhlé opravy dvou zdevastovaných spádových stupňů na vodním toku Stonávka v Třanovicích, říční km 22,256–22,658 dojde ke stabilizaci nivelety dna toku Stonávka a k zajištění prevence závažných škod na majetku obyvatel v oblasti. Celkově se podařilo oba objekty opravit zhruba za 9 mil. Kč bez DPH. Opravu poškozených objektů zajišťoval státní podnik Povodí Odry.

  Číst celou zprávu
  Oddělovač