Tisková oznámení

 • 13.06.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  Nadcházející víkend v Dolních Vítkovicích bude ve znamení piva

  Již tento pátek začíná v Dolních Vítkovicích dvoudenní pivní festival Beerfest Ostrava. Návštěvníci budou mít na výběr z třicítky větších i menších pivovarů, které dohromady představí více jak stovku pivních značek. Dvoudenní pivní svátek dále nabídne koncerty 18 kapel a interpretů, fanouškovskou zónu s velkoplošnou projekcí pro sledování zápasu Česko-Chorvatsko na Euru, dětskou zónu s atrakcemi, pivní soutěže a další doprovodný program. 

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 01.06.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  Povodí Odry dokončilo opravu spádových stupňů na Stonávce

  Dokončením rozsáhlé opravy dvou zdevastovaných spádových stupňů na vodním toku Stonávka v Třanovicích, říční km 22,256–22,658 dojde ke stabilizaci nivelety dna toku Stonávka a k zajištění prevence závažných škod na majetku obyvatel v oblasti. Celkově se podařilo oba objekty opravit zhruba za 9 mil. Kč bez DPH. Opravu poškozených objektů zajišťoval státní podnik Povodí Odry.

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 31.05.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  Festival Ladná Čeladná letos rozšiřuje program dětské scény

  Druhý ročník festivalu Ladná Čeladná významně posiluje program dětské scény. Kromě divadelních představení a filmových projekcí se malí návštěvníci mohu těšit na čtení pohádek v podání hudebníků a divadelníků, tvořivé dílny, pokusy a atrakce z ostravského Světa techniky nebo dětskou zónu s trampolínou, stolními hrami či malováním na obličej. 

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 27.05.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  První etapa rozvozu BIO popelnic je úspěšně za námi

  V Ostravě-Vítkovicích právě skončila první etapa zavádění BIO popelnic do městského systému nakládání s komunálními odpady. Během ní odpadová společnost OZO Ostrava rozmístila k rodinným domům v prvních devíti městských obvodech Ostravy celkem 2816 hnědých nádob o objemu 240 litrů. 

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 25.05.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  Téměř polovina Čechů stráví dovolenou doma

  Téměř polovina Čechů plánuje být o letošní dovolené doma (47 %), popřípadě se chystají vyjet do jedné z tuzemských destinací (25 %). Jenom 14 % Čechů hodlá letošní dovolenou strávit v zahraničí. Podobné plány mají i Slováci, Poláci, či Maďaři, zatímco Rumuni a Bulhaři již tradičně upřednostňují strávit dovolenou v jedné ze svých domácích destinací. 

  Číst celou zprávu
  Oddělovač