Tisková oznámení

 • 04.11.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  Nenechte si ujít Svatomartinské hody v areálu NAPILE Ostravice

  Tradiční svatomartinská husa, kvalitní víno, svatý Martin na bílém koni, ukázka lidových zvyků a řemesel a příjemná hudba. To je jen malá ochutnávka z bohatého programu, který je pro malé i velké návštěvníky připraven na druhou listopadovou sobotu v prostorách areálu NAPILE Ostravice. Vstup na akci je pro všechny návštěvníky zdarma.

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 26.07.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  Nadcházející víkend v Čeladné bude patřit kultuře – festival Ladná Čeladná začíná

  Druhý ročník festivalu Ladná Čeladná startuje již v pátek 29. července. Brány areálu se otevírají ve 13 hodin a návštěvníci se mohou těšit na dvoudenní přehlídku kapel a divadelních souborů. Chybět ovšem nebudou ani animované projekce pro děti, čtení pohádek, tvůrčí dílny a další aktivity, které zabaví jak děti, tak jejich rodiče. Příznivci fotbalu pak jistě ocení přátelské utkání místního týmu posíleného třeba o Marka Jankulovského, Václava Svěrkoše a další fotbalisty z regionu, kteří změří své síly s týmem Real Top Praha, v němž se pro změnu představí známé osobnosti.

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 27.06.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  Povodí Odry dokončilo opravu balvanitého skluzu na Ostravici

  Státní podnik Povodí Odry dokončil opravu balvanitého skluzu na vodním toku Ostravice ve Frýdlantě nad Ostravicí, v lokalitě nad Harcovským mostem, říční km 35,900–36,400. Úprava probíhala od letošního února a jejím cílem bylo stabilizovat koryto, zabránit postupující zpětné dnové erozi a zajistit bezpečné převedení průtoků Q20–Q100.

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 21.06.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  V Ostravě odstartovaly Přehradní dny 2016

  Již XXXV. ročník mezinárodní konference vodohospodářů a odborníků v oboru se do Moravskoslezského kraje vrátil po dvaceti letech. Organizátorem akce je státní podnik Povodí Odry spolu s Českým přehradním výborem. V Ostravě se sešlo více než 300 odborníků nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Nad akcí převzal záštitu hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Účast přislíbil i ministr zemědělství Marian Jurečka.

  Číst celou zprávu
  Oddělovač