Tisková oznámení

 • 19.12.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  Svoz odpadu v období Vánoc a Nového roku

  Odpadová společnost OZO Ostrava se jako každý rok připravuje na zvláštní režim svozu a příjmu odpadů o vánočních svátcích a po novém roce. Svoz směsného i separovaného odpadu bude během svátků probíhat beze změn ve standardních svozových dnech, na sídlištích podle potřeby budou svozy dokonce posíleny. 

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 01.12.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  OZO Ostrava naděluje za vánoční úklid

  Ostravané, kteří během prosince odvezou do některého ze sběrných dvorů OZO Ostrava odpad z předvánočního úklidu, dostanou dárek – nový třídílný set tašek na třídění odpadu. Akce bude probíhat v ostravských sběrných dvorech od 1. do 22. prosince. 

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 25.11.2016 Tisková zpráva ilustracni foto
  OZO usnadňuje třídění nevidomým

  Odpadová společnost OZO Ostrava v rámci snahy o zkvalitnění a maximální zjednodušení třídění odpadu u nevidomých občanů nainstalovala koncem listopadu 2016 v Ostravě na 18 kontejnerových stanovištích na separovaný odpad speciální samolepky pro nevidomé a slabozraké. 

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 09.11.2016 Tisková zpráva
  Povodí Odry připravuje stavbu ochranné hráze v Bohumíně-Pudlově

  Státní podnik Povodí Odry připravuje protipovodňové opatření, které ochrání zastavěnou část města Bohumín, konkrétně místní části Vrbici, Pudlov a Starý Bohumín. Ochranná hráz na tocích Odra a Orlovská Stružka by měla místní chránit před stoletou vodou. S výstavbou by se mělo začít v září 2018 a hotova by měla být v roce 2020. Předpokládané náklady na stavbu jsou 292 mil. Kč bez DPH. 

  Číst celou zprávu
  Oddělovač