Mediální výstupy

 • 27.04.2017 Výlety-zábava.cz ilustracni foto
  Oslavte 750. výročí města Ostravy hrou

  Již toto pondělí 1. května odstartuje zábavně vědomostní hra o historii města Ostravy VIAOVA 750. Hru pořádá u příležitosti 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě statutární město Ostrava a je určena zájemcům všech věkových kategorií i celým rodinám. Deset nejlepších hráčů bude vyhlášeno 30. června na veřejném finále v rámci Festivalu v ulicích a získají atraktivní ceny. Na toho nejúspěšnějšího čeká plavba po západním Středomoří!

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 20.04.2017 Ostravan.cz ilustracni foto
  Letos v Porubě postavíme opravdové šapitó, říká šéf festivalu Cirkulum Václav Pokorný

  Ostrava opět ožije pouličním uměním a stane se na několik dní evropským centrem nového cirkusu a pouličního divadla. Od 9. do 11. června 2017 se v kulisách městské památkové zóny v Ostravě-Porubě uskuteční v pořadí již druhý ročník mezinárodního festivalu Cirkulum. Ten opět přinese bohatý program, plejádu účinkujících z celého světa i několik výrazných novinek. K rozhovoru jsme oslovili strůjce této přehlídky Václava Pokorného.

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 20.03.2017 Polar.cz ilustracni foto
  Cirkulum letos nabídne představení v šapitó a scénu pro děti

  Druhý červnový víkend Ostrava opět ožije pouličním uměním a stane se na několik dní evropským centrem nového cirkusu. Od 9. do 11. června 2017 se v kulisách městské památkové zóny v Ostravě-Porubě uskuteční v pořadí již druhý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a pouličního divadla.

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 03.03.2017 Ostravská radnice!!! ilustracni foto
  V Ostravě může být jedna z nejmodernějších tramvajových tratí v Evropě

  Stavba a rozšiřování tramvajových tratí představuje v současnosti nejefektivnější způsob řešení problematiky městské hromadné dopravy. Mezi hlavní důvody ke stavbě nové tramvajové tratě na 7. a 8. porubský obvod patří bezpřestupovost, přepravní kapacita, hustota silniční dopravy a ekologizace dopravy. Nová tramvaj umožní obyvatelům 7. a 8. obvodu cestovat bez přestupů do centra města a na zastávku Vřesinská. 

  Číst celou zprávu
  Oddělovač
 • 31.01.2017 Atlasceska.cz ilustracni foto
  Masopust v areálu NAPILE Ostravice

  Pro všechny, kdo mají rádi tradiční zábavu, je určen Masopust NAPILE v Ostravici. Ten se uskuteční v sobotu 11. února od 11.00 hodin v prostorách bývalé pily u vlakového nádraží v obci Ostravice. Na své si přijdou malí i velcí. Návštěvníci se mohou těšit na průvod masopustních masek obcí Ostravice, zabíjačkové hody a výrobu zabíjačkových specialit přímo na místě. 

  Číst celou zprávu
  Oddělovač